Ciekawostki

Czterolatka Daliyah Arana przeczytała ponad tysiąc książek!

Młodziutka, bo zaledwie czteroletnia Daliyah Arana została zaproszona do Biblioteki Kongresu, czyli największej biblioteki świata. Było to dla dziewczynki spełnienie marzeń. Daliyah spotkała się z 14. Bibliotekarzem Kongresu - dr Carlą Hayden, a także zwiedziła bibliotekę, która zrobiła na niej ogromne wrażenie.

A skąd pomysł na takie niezwykłe wyróżnienie? Daliyah w wieku czterech lat może pochwalić się przeczytaniem tysiąca książek. Dziewczynka nauczyła się czytać w wieku dwóch lat, a pierwszą powieść przeczytała w całości, mając trzy latka. Dziewczynka została już opisana w lokalnej gazecie czy wymieniona w wiadomościach i jej rodzice uznali, że nic nie tracą, opisując jej pasje w liście do Biblioteki Kongresu. Pracownicy zachwycili się dziewczynką i zaprosili ją wraz z rodzicami.

Miłość dziewczynki do literatury wykiełkowała dzięki pomysłowi jej mamy - Haleema Arana zapisała córkę do programu "Tysiąc książek przed pójściem do przedszkola" opierający się na tym, by czytać dziecku codziennie jedną książeczkę (w wyniku czego w ciągu roku poznaje ono 365 historii). Daliyah polubiła ten rytuał tak bardzo, że zaczęła czytać samodzielnie.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy