Zapowiedzi

BBC przygotuje film dokumentalny o życiu Terry‘ego Pratchetta

Jeszcze w tym roku na BBC2 ma zostać zaprezentowany film dokumentalny przedstawiający życie Sir Terry'ego Pratchetta zatytułowany "Terry Pratchett: Back in Black". W produkcji wystąpią m.in. Neil Gaiman oraz Val McDermid oraz wieloletni asystent pisarza - Rob Wilkins. W roli głosu Terry'ego Pratchetta wystąpi Paul Kaye.


Czego możemy spodziewać się po produkcji? Na pewno informacji o szkolnych latach Terry'ego, które te wspominał jako coś trudnego, o powstawaniu bestsellerowego Świata Dysku czy o zmaganiach pisarza z chorobą. Przedstawiciele stacji skomentowali produkcję następująco: Jest to film dokumentalny, ale też surrealistyczny, dowcipny i niesamowicie przejmujący.

Jeśli dotrzymają słowa, to "Terry Pratchett: Back in Black" wiernie odda sylwetkę twórcy.

Terence David John Pratchett to brytyjski pisarz odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego w klasie Officer za zasługi dla literatury w 1998 roku. Dziesięć lat później otrzymał tytuł szlachecki. Najbardziej znany był z serii o Świecie Dysku, która sprzedała się w ponad 85 milionach egzemplarzy na całym świecie. Pisał do samego końca mimo walki z chorobą Alzheimera. Zasłynął także kampanią na rzecz eutanazji, gdyż przerażała go perspektywa egzystencji bez pełni władz umysłowych.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy