Ekranizacje

BBC zrealizowało serial o siostrach Bronte!

Jeśli ktoś fascynuje się światową literaturą, nie powinien przyznawać się do nieznajomości sióstr Brontë. To trzy powieściopisarki należące do ścisłego kanonu w Wielkiej Brytanii, ale także poza jej granicami. Obecnie zaś stały się one bohaterkami filmu "To Walk Invisible" (Kroczyć niewidoczną) zrealizowanego przez BBC One.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Sally Wainwright, która tytuł (oraz inspirację) zaczerpnęła z listu Charlotte Brontë - pisarka żaliła się swojemu wydawcy, iż nie została rozpoznana, a dokładniej skojarzona ze swoim pseudonimem Currer Bell (pod tym nazwiskiem ukazały się m.in. "Dziwne losy Jane Eyre"). Telewizyjna premiera pełnometrażowej produkcji miała miejsce 29 grudnia 2016. Rok premiery nie był przypadkowy - w 1816 roku przyszła na świat Charlotte.

Historia opowiada historię trzech lat z życia Charlotte (Finn Atkins), Emily (Chloe Pirrie) i Anne (Charlie Murphy) poprzedzających śmierć ich brata Branwella (Adam Nagaits). W rolę ojca rodzeństwa wcielił się Jonathan Pryce.

Poniżej prezentuję zwiastun produkcji oraz jej fragment.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy