Ekranizacje

Ostatnie wyjście doczeka się ekranizacji

"Ostatnie wyjście" autorstwa Federico Axata to argentyński thriller psychologiczny, który zawojował świat. Jego polskim wydawcą jest Świat Książki, zaś za przekład odpowiada Barbara Jaroszuk. Powieść opowiada o mężczyźnie, który pomimo udanego życia decyduje się na popełnienie samobójstwa, jednak wstrzymuje się, gdy odkrywa przedziwny liścik - napisany nie przez niego, ale bez wątpienia jego charakterem pisma.

Choć Federico Axat jest autorem zaledwie trzech powieści, to prawa do "Ostatniego wyjścia" zakupiły już 33 wydawnictwa z całego świata. Jego pozostałe teksty to "Benjamin" oraz "El pantano de las mariposas". Pisarz przyszedł na świat w 1975 roku w Buenos Aires.

"Ostatnim wyjściem" zainteresowało się także Hollywood - prawa do ekranizacji zakupili twórcy nagrodzonego Oscarem "Spotlight".

Poniżej znajdziecie opis książki od wydawnictwa Świat Książki

Ted jest bogaty i ma wspaniałą rodzinę: żonę i dwie urocze córki. Nikt nigdy by nie pomyślał, że ktoś taki mógłby popełnić samobójstwo. Dzwonek u drzwi nie przestaje brzęczeć, lecz on, mimo wszystko, chce pociągnąć za spust i raz na zawsze mieć spokój. Spostrzega jednak wśród swoich papierów notatkę, napisaną, bez dwóch zdań, jego charakterem pisma, tyle że, jeśli dobrze pamięta, nie przez niego: „Otwórz drzwi. To twoje ostatnie wyjście”. Za drzwiami stoi nieznajomy, który przedstawia się jako Lynch i którego Ted skądś pamięta. O dziwo, Lynch zna plany Teda i składa mu propozycję nie do odrzucenia: chodzi o ostatni, bohaterski czyn, który uchroni bliskich Teda przed bólem, jaki spowodowałoby jego samobójstwo. Ted się zgadza, nieświadom, że notatka na jego biurku i propozycja Lyncha to dopiero początek mrocznej gry w manipulację i śmierć. Ktoś prowadzi go tropem z okruchów chleba – ktoś, kto zna go lepiej niż inni; ktoś, kto sprawi, że Ted zwątpi w siebie i ludzi wokół.

Kto pociąga za sznurki?

Czasem możemy ufać tylko sobie.

A czasem – i to nie.

ostatnie-wyjscie

 

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy