Aktualności

J.K. Rowling pracuje nad nowymi książkami!

J.K. Rowling na swoim profilu na Twitterze ujawniła, że pracuje nad dwiema nowymi książkami - jedną z nich wyda pod swoim nazwiskiem, zaś drugą - jako Robert Galbraith. Gdy czytelnicy obwiali się, że Rowling porzuci twórczość literacką na rzecz scenariuszy do kontynuacji filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", pisarka uspokoiła, że zawsze pracuje nad jakąś powieścią, ponieważ to jej działka.


Jakie powieści szykuje autorka, możemy się jedynie domyślać. Pod pseudonimem Roberta Galbraitha wydawała do tej pory wyłącznie książki o Cormoranie Strike'u (Wołanie kukułki, Jedwabnik, Żniwa zła) - jako że planowanych jest siedem tomów, możemy spodziewać się czwartej odsłony tej historii.

O wiele bardziej intrygujące jest natomiast, co Rowling planuje wydać pod własnym nazwiskiem. Do tej pory sygnowała nim książki związane ze światem Harry'ego Pottera oraz powieść dla dorosłych "Trafny wybór". W minionych wywiadach wspominała zarówno o planach na powieść dla dzieci, jak i dla dorosłych, zaś powrót do czarodziejskiego świata (w tym roku odbyły się premiera sztuki "Harry Potter i Przeklęte dziecko" oraz premiera filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć") mógł skusić ją do napisania kolejnej książki w tym uniwersum. Poza klasycznym siedmioksiągiem powstały wszak trzy woluminy udające książki czytane przez czarodziejów ("Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" - nie mylić z filmem, "Quidditch przez wieki" oraz "Baśnie Barda Beedle'a"; jednak tylko te ostatnie pisarka sygnowała własnym nazwiskiem).

Zanim jednak teksty te powstaną, możemy oczekiwać jeszcze wydania scenariusza "Fantastycznych zwierząt...", który ukaże się analogicznie do scenariusza "Przeklętego Dziecka".

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy