Ciekawostki

Mannequin Challenge w bibliotekach!

Wiecie, co to Mannequin Challenge? Wyzwanie to nie jest jeszcze popularne w polskiej części sieci tak jak inne viralowe akcje jak Harlem Shake czy charytatywny Ice Bucket Challenge. W skrócie polega ono na tym, że grupa ludzi zastyga w bezruchu udając manekiny, a inna z kamerą dokumentuje sytuację. Brzmi nudno? Ti pomyślcie, że w wyzwaniu wzięła udział m.in. ekipa filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" czy narodowa reprezentacja Portugalii w piłkę nożną. Co więcej, sportowcy zamiast na boisku pozowali... w szatni.

W zabawie liczy się kreatywność: oryginalne pozy czy sytuacje. A kto może pochwalić się kreatywnością, jeśli nie czytelnicy? Na całym świecie do Mannequin Challenge dołączają więc biblioteki!

Nowojorska Biblioteka Publiczna zachwyciła widzów scenką nawiązującą do "Ghost Busters" w czytelni Rose Main Reading Room. Wnętrze to jest znane z wielu filmów, więc modele (aktorzy?) zabawili się w popkulturowe nawiązania do rozmaitych produkcji. Nawet tak poważna instytucja jak Biblioteka Kongresu w Waszyngtonie przyłączyła się do zabawy, zaś Biblioteka Publiczna w Kearns zaprosiła do udziału także czytelników.

Teraz bez wątpienia pora na polskie biblioteki! Widzimy tu pole do popisu dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu!

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu podjęła się fantastycznego projektu, którego rezultaty naprawdę budzą podziw!

 

 

 

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy