Aktualności

Top biografii – głośne historie słynnych osób, które musisz znać

Życie, niejednokrotnie, pisze o wiele bardziej zaskakujące scenariusze, niż powieści z nawet najbardziej zawiłą fabułą. I to właśnie jest sekret popularności książek biograficznych. Historie ludzi – zwłaszcza tych, których znamy z pierwszych stron gazet, fascynują. Bo każdy chce zajrzeć za kulisy ich życia.
Po które warto sięgnąć? Które są dobrym pomysłem na prezent z okazji zbliżających się świąt? Oto krótki przegląd najciekawszych tytułów ostatnich lat.


beksinscy-portret-podwojnyBeksińscy. Portret podwójny

Życie Beksińskich – ojca i syna – obu nie należało do szablonowych – podobnie, jak śmierć. Magdalena Grzebałkowska kreśli ich portret reporterką kreską, wydobywając niezwykłe osobowości obu mężczyzn – bez tabu.


pod-pradPod prąd

Robert Biedroń – jeden z najpopularniejszych obecnie polskich polityków, przez wielu typowany na kandydata na prezydenta w 2020 roku. Jaki jest?  Ta autobiografia uchyla rąbka tajemnicy.


pelniazyciaPełnia życia
Agnieszka Maciąg – top modelka, pracująca we wszystkich zakątkach świata. Ale to nie kariera przyniosła jej szczęście. Jak zaczęła żyć pełnią życia? O tym opowiada w autobiografii.


neo-nowka-schody-do-niebaNeo – Nówka. Schody do nieba

Niezły kabaret! I na kartach tej książki i poza nią. Neo – Nówka to jeden z najpopularniejszych kabaretów ostatnich lat. Skąd czerpią inspiracje i co robią, gdy nie są na scenie? Tu można się tego dowiedzieć.


wszystko-jest-po-cosWszystko jest po coś

Doskonale znany szerokiej publiczności tancerz – Michał Piróg – nie dotarł na szczyt sławy drogą usłaną różami. Ale trudne doświadczenia życiowe nauczyły go brać życie za rogi. W książce opisuje 13 zasad, które mogą się stać inspiracją.


pani-zyskuje-przy-blizszym-poznaniuPani zyskuje przy bliższym poznaniu

Krystyna Janda jest ikoną polskiego kina. A jaka jest w innych rolach pełnionych w życiu – tych poza kadrem i sceną?


sprzedawca-arbuzowSprzedawca arbuzów

Zbiór – także autobiograficznych – felietonów lubianego dziennikarza, Marcina Mellera. O Polsce w 2021 roku, rzuceniu gróźb karalnych wobec córeczki Basi i rozklejaniu się w kuchni znajomych. Z humorem i pasją!


przerwaPrzerwa w emisji

Kamil Durczok w ostatnich latach spadł z bardzo wysokiego konia. Afera, którą żyła cała Polska prawie go przygniotła. Po dwóch latach odbił się od dna i powoli wraca na szczyt. O drodze, którą przeszedł, pisze w swojej książce.


historia-zlego-chlopca-swiadomosc-szczescie-pasjaHistoria złego chłopca. Świadomość, szczęście, pasja

DJ Adamus to jeden z najbardziej znanych DJ-ów w Polsce. Czy Adam Jaworski rzeczywiście jest człowiekiem o dwóch obliczach? Pewne jest jedno: prowokuje, jak zawsze.


dasz-rade-ostatnia-rozmowaDasz radę. Ostatnia rozmowa

Ksiądz Jan Kaczkowski żył na pełnej petardzie. W ostatniej rozmowie przed śmiercią odpowiada na pytania o najtrudniejsze i najważniejsze sprawy. Bardzo intymna i… dająca nadzieję książka.


david-bowie-starman-czlowiek-ktory-spadl-na-ziemieDavid Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na Ziemię

Był wielkim człowiekiem i niezwykłym artystą. Zmarł niemal rok temu, ale jego muzyka przetrwa dekady. Ta monumentalna biografia  nie ucieka od tematów tabu i pokazuje Bowie takiego, jakim był.


meryl-streep-znowu-onaMeryl Streep. Znowu ona!

Jedna z najciekawszych aktorek naszych czasów przeszła w życiu prawdziwą ewolucję – z szarej myszki w dojrzałą, wybitną aktorkę. Ta biografia przedstawia jej drogę na szczyt.
Fascynujących biografii jest znacznie więcej. Warto po nie sięgać, by znaleźć inspirację i uwierzyć, że w życiu wszystko może się zmienić nie jeden raz.


Specjalnie dla czytelników niestatystyczny.pl postarałem się o kod rabatowy. Bo co może być lepszego niż książka na prezent? I rabat na książki 🙂
Kod do wykorzystania na empik.com

Łączy się z innymi rabatami!

empik-promocja

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy