Zapowiedzi

Joe Hill z nową książką w 2017 roku

Joe Hill, zawodowo pisarz, a prywatnie syn Stephena Kinga, oznajmił, że zakończył prace nad swoją szóstą książką - a dokładniej nad ostatnią z wchodzących w jej skład nowel.

Na "Strange Weather" mają się bowiem złożyć cztery teksty: "Loaded", "Rain", "Aloft" oraz "Snapshot, 1988". Dwie pierwsze istnieją póki co w pierwszej wersji, zaś "Aloft" wymaga już wyłącznie ostatniego dopieszczenia. Najmniej zaawansowane są prace nad "Snapshot, 1988" - paradoksalnie, bo historia ta okazała się na łamach "Cemetery Dance Publications", ale Hill uznał, że musi rozbudować ją o kolejny rozdział.

Co ciekawe, prawa do ekranizacji "Snapshot, 1988" zostały już sprzedane. Zakupiła je wytwórnia Universal. Za scenariusz odpowiadać mają Mike Flanagan i Jeff Howard. Historia opowiada o nastolatku opiekującym się  cierpiącą na problemy z pamięcią staruszką. Okazuje się jednak, że dawna gosposia nie cierpi wskutek choroby, a zostaje ze swoich wspomnień okradana.

Zbiorek ma ukazać się jesienią 2017 roku. Pisarz oznajmił, że w najbliższym czasie planuje kolejne krótkie historie, w ramach odpoczynku po ostatnich długich powieściach.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy