Aktualności

The London Book Fair Excellence Awards w marcu 2017

W marcu 2017 roku Polska będzie miała niepowtarzalną okazję zaprezentować się na The London Book Fair - gdyż wystąpi tam w roli Market Focus Country. W czasie targów m.in. odbędzie się ceremonia wręczenia nagród The London Book Fair Excellence Awards. Każdy może nominować kandydatów do tego wyróżnienia.

The London Book Fair Excellence Awards promuje innowacyjne przedsięwzięcia i przełomowe inicjatywy wydawnicze, a także osoby o wybitnym wkładzie w międzynarodowy przemysł książki. Nagrody przyznawane są w kilkunastu kategoriach; wręczone zostaną po raz czwarty.

Interesujące jest to, że do dziesięciu kategorii zgłaszać można podmioty z dowolnego kraju, do trzech - wyłącznie brytyjskie, a do trzech kolejnych - wyłącznie z kraju Market Focus, czyli w tym wypadku - polskie. Mowa o następujących kategoriach:

The Market Focus Poland Adult Trade Publisher Award

The Market Focus Poland Children’s and Young Adult Publisher Award

The Market Focus Poland Outstanding Contribution Award

Do 15 grudnia można zgłaszać kandydatury polskich wydawców w tych oraz międzynarodowych kategoriach.

Warto zauważyć, że już wcześniej Polska mogła pochwalić się sukcesami na The London Book Fair: nagrodę otrzymało wydawnictwo Supermemo, a nominowane i wysoko ocenione zostały Wydawnictwo Dwie Siostry oraz Festiwal Conrada.

Kandydatury można zgłaszać do 15 grudnia 2016 roku przez stronę internetową LBF http://www.londonbookfair.co.uk/Whats-On/Awards1/International-Excellence-Awards/.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy