Aktualności

Harry Potter na deskach Broadwayu

Sztuka "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" oznaczała powrót do uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling po dziewiętnastu latach od zwycięstwa nad Lordem Voldemortem.

Ze względu jednak na nietypową formę, niewielu fanów mogło cieszyć się nią w pełni - przedstawienie wystawiano wyłącznie w Londynie. Pozostałym miłośnikom pozostało zapoznanie się z książkową wersją scenariusza.

Mamy jednak dobre wieści - sztuka wyjdzie poza Londyn i wiosną 2018 roku przeniesie się do Lyric Theater na Brodwayu, a więc do Stanów Zjednoczonych.

Poniżej znajdziecie pełny opis fabuły sztuki:

Ósma historia. Dziewiętnaście lat później.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko, nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego i nowa sztuka Jacka Thorne’a, to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera spektaklu odbyła się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016.

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

harry-potter-i-przeklete-dziecko

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy