Ekranizacje

Kroniki Wampirze Anny Rice jako serial!

Anne Rice w kanonie wampirzych powieści ma zarezerwowaną sporą półkę, ale mimo to nie odkłada pióra. Nie tylko zapowiedziała kolejną powieść "Książę Lestat i Królestwo Atlantydy", ale okazuje się, że jej bohaterów ponownie zobaczymy na ekranie.

Przypomnijmy, że "Kroniki wampirze" do tej pory doczekały się dwóch filmów pełnometrażowych. Pierwszy, ze scenariuszem autorstwa Anne Rice oraz Tomem Cruisem i Bradem Pittem w rolach głównych, był "Wywiad z wampirem", który odniósł niezwykły sukces. Następna była "Królowa potępionych", przy pracach nad którą Rice nie została nawet konsultantką, a w której zagrali Stuart Townsend oraz Aaliyah. Ta produkcja przyjęta została chłodno, w części krajów (w tym w Polsce) nie doczekała się w ogóle premiery kinowej i trafiła od razu na DVD.

Obecnie powstać ma serial, bazujący najprawdopodobniej na "Wampirze Lestacie". Scenariusz opracować mają Anne Rice oraz jej syn Christopher Rice. Pisarka oznajmiła, że właśnie takiej formuły brakowało jej wcześniej, by dobrze przedstawić bohaterów.

Dwa lata temu mowa była o kolejnym filmie na podstawie "Kronik wampirzych", ale ostatecznie Universal Pictures nie podjęło ryzyka, gdyż brakowało dobrego pomysłu na opowiedzenie tej historii. Obecnie prawa do ekranizacji wróciły do autorki, która oznajmiła na Facebooku, że najwyższa pora przywrócić wampirom należne im miejsce.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy