Ciekawostki

Mistrz i Małgorzata na wyciągnięcie ręki

Już 11 i 12 listopada fanów "Mistrza i Małgorzaty" autorstwa Michaiła Bułhakowa czeka nie lada atrakcja. Google oraz wytwórnia filmowa "Mosfilm" zapraszają na coroczny odczyt arcydzień rosyjskiej literatury (rok temu skupiono się na opowiadaniach Antoniego Czechowa, a dwa lata temu - "Annie Kareninie" Lwa Tołstoja). Będzie on jednak tym bardziej szczególny, iż umożliwi niemal dosłowne wejście do świata powieści.
Zacznijmy jednak od początku: w projekt reżyserowany przez Natalię Anastasjewę i wyprodukowany przez Andriea Boltenko zaangażowano około pięciuset osób, z których 350 wyłonionych zostało drogą castingu, a resztę stanową znane osobistości, m.in. aktorzy, sportowcy, politycy. Powieść odczytywana będzie w ośmiu rosyjskich miastach oraz w Tel Awiwie (to ze względu na izraelski wątek powieści), a całość transmitowana będzie na żywo za pośrednictwem YouTube'a.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, tj. kamery sferycznej oraz techniki blue box będziemy mogli dodatkowo zobaczyć świat powieści i swobodnie się po nim poruszać. Odwiedzimy z pewnością kultową cenę balu u szatana.

Poniżej prezentuję zwiastun, który pozwoli wyobrazić sobie, o jak niesamowitym przedsięwzięciu mowa. Całość będziecie mogli śledzić tutaj: https://masterimargarita.withgoogle.com/.

 

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy