Konkursy

Konkurs! Do wygrania książka Roman Kostrzewski. Głos z ciemności

Dzięki uprzejmości wydawnictwa SQN mamy dla Was trzy egzemplarze książki Roman Kostrzewski. Głos z ciemności. Jeśli lubicie biografie muzyków to konkurs dla Was!

Roman Kostrzewski – diabeł wcielony czy po prostu nietuzinkowy artysta? Głos z ciemności to nie tylko dzieje zespołu Kat i jego charyzmatycznego wokalisty, ale przede wszystkim historia człowieka, który od najmłodszych lat musiał się mierzyć z konsekwencjami przeszłości rodzinnej. Kostrzewski opowiada o dzieciństwie spędzonym w domu dziecka i o dojrzewaniu w PRL-u, ujawnia też kulisy pracy górnika i strajku w kopalni Rozbark po wprowadzeniu stanu wojennego. Wspomina początki Kata i jego drogę – z najistotniejszym przystankiem w Jarocinie – na metalowy szczyt. Omawiając niektóre swoje teksty, komentuje zachowania społeczne i bezlitośnie rozprawia się ze stereotypem „satanisty”.

Głos z ciemności to nie bilet do piekła ani relacja z czarnej mszy. To zaproszenie do trudnej, chwilami dramatycznej, często wesołej wędrówki z niezwykłym człowiekiem. „Do dzikich borów idę, dzikich gór”…

***

Doznałem objawienia – wylazły rzeczy, o których nie miałem pojęcia. Zupełnie zmieniłem spojrzenie na mojego frienda z branży.
Titus, Acid Drinkers

Miałam wrażenie, jakby ten fascynujący gaduła Roman siedział tuż obok.
Anja Orthodox
„Śpiewająco” opowiada swoją historię i mimo znacznego ciężaru gatunkowego samego tematu jego opowieść jest lekka i naznaczona pewną dozą romantyzmu.
Wojciech Hoffmann, Turbo

Po przeczytaniu tej książki czuję jeszcze większy szacunek dla Romka. Stal uszlachetniona w ogniu jest najdoskonalsza.
Peter, Vader

Romek opowiada w swoim stylu: gęsto, kolorowo i arcyciekawie. Polecam!
Adam Nergal Darski, Behemoth

Zapraszamy do udziału, do wygrania trzy egzemplarze książki Roman Kostrzewski. Głos z ciemności.

Pytanie do Was: biografię jakiego twórcy chcielibyście przeczytać i dlaczego?

Na Wasze odpowiedzi czekamy w komentarzach! Z prawidłowo zamieszczonych wybierzemy trzy i nagrodzimy książką o Romanie Kostrzewskim!

Na komentowanie macie czas do 16 listopada.

kostrzewski

 

 

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy