Ciekawostki

PottoPoly czyli Harry Potter w świecie Monopoly?

Znacie grę "Monopoly"? A może "Monopoly Star Wars", "Monopoly Disney princess", "Monopoly Nascar", "Monopoly AC/DC" czy "Monopoly Family Guy"? Albo bardziej swojsko "Monopoly Polska" (względnie rodzimą wersję wydaną pod tytułem "Eurobusiness" popularną w latach 80. i 90.)?

Marka ta jest kojarzona na całym świecie, nic więc dziwnego, że wciąż pojawiają się nowe jej odsłony. W 2008 roku Gdynia jako pierwsze polskie miasto znalazła się na planszy "Monopoly Świat" - jako jedna z dwóch dzikich kart (wraz z Tajpej). Wybór ten zapadł w w głosowaniu, w którym oddano aż pięć milionów typów z sześciu kontynentów! Jak więc widać, gra rozpala wyobraźnię i nie ma najmniejszego zamiaru się znudzić, choć powstała już w latach 30. XX wieku. Zaprojektowała ją Elizabeth Magie.

Całkowicie współcześnie zaś fanka serii J.K. Rowling o Harrym Potterze zaprojektowała "PottoPoly", czyli potterowską odsłonę gry. Wykonuje ją całkowicie ręcznie i wyłącznie na zamówienie. Trzeba przyznać, że mimo swojej nieoficjalności gra wygląda imponująco!

pottopoly

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy