Ekranizacje

Neil Patrick Harris w zwiastunie Serii niefortunnych zdarzeń!

Książki z cyklu "Seria niefortunnych zdarzeń" autorstwa Lemony'ego Snicketa opowiadają historię trójki sierot: Violet, Klausa i Sunny Baudelaire. Mają one zamieszkać ze swoim wujem, hrabią Olafem, jednak okazuje się, że mężczyzna czyha wyłącznie na majątek podopiecznych, a sam jest nieuchwytnym przestępcą. Historia pełna jest czarnego humoru, a także mrocznych akcentów.

Serial "Seria niefortunnych zdarzeń" reżyserowany jest przez Barry'ego Sonnenfelda (który ma na koncie tytuły takie jak "Faceci w czerni" oraz "Rodzina Addamsów", więc zarówno humor, jak i mrok nie są mu obce). Showrunnerem został Mark Hudis, który współtworzył m.in. "Czystą krew". Producentem wykonawczym został pisarz, Lemony Snicket. Jednocześnie będzie on jedną z postaci, narratorem historii - w jego rolę wcieli się Patrick Warburton. Violet zagra Malina Weissman, a Klausa - Louis Hynes. W obsadzie są też Matty Cardarople oraz K. Todd Freeman.

Co najważniejsze: w rolę hrabiego Olafa wcieli się Neil Patrick Harris (bardziej znany m.in. jako Barney Stinson czy Doctor Horrible). W zwiastunie możemy zobaczyć jego znakomitą charakteryzację. W wersji filmowej w tę postać wcielił się Jim Carrey.

 

seria_niefortunnych_zdarzen_2

A Series Of Unfortunate Events

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy