Ekranizacje

Burke i Grainiger jako postaci stworzone przez J.K. Rowling

BBC One zapowiedziała serial "Cormoran Strike" na podstawie serii kryminałów opowiadających o Cormoranie Strike'u napisanych przez J.K. Rowling pod pseudonimem Robert Galbraith ("Wołanie kukułki", "Jedwabnik", "Żniwa zła"). Strike to weteran z Afganistanu, który pod wpływem urazów porzucił karierę wojskową i został prywatnym detektywem.

W rolę Strike'a wciela się Tom Burke, zaś w rolę Robin Venetii Ellacott, czyli jego asystentki i sekretarki, wcieli się Holliday Grainger.

Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w Londynie jeszcze w tym miesiącu. Cały serial ma trwać 7 godzin.

Wydawca o pierwszej części przygód Cormorana Strike`a:

Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod oknem balkonu jej londyńskiej rezydencji. Policja stwierdza samobójstwo, ale brat celebrytki w to nie wierzy, dlatego zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a.

Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli jest dla niego szansą na odbicie się od dna, ale im bardziej detektyw wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.

Wciągająca, elegancka intryga zanurzona w atmosferze Londynu - od spokojnych uliczek Mayfair, przez ciasne bary East Endu, aż po zgiełk Soho - sprawia, że "Wołanie kukułki" jest nadzwyczajną książką.

wolanie_kukulki_robert_galbraith

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy