Ciekawostki

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu podjęła się fantastycznego projektu, którego rezultaty naprawdę budzą podziw!

Zaczęło się od sesji zdjęciowej "Bibliotekarz – zawód glamour". Fotografie ozdobiły kalendarz wydany w 2015 roku, a całość miała pokazać współczesną sylwetkę bibliotekarza i to, jak odmienna jest ona od wizji starszej pani pośród zakurzonych woluminów, która tylko czeka na okazję, by postraszyć informacją o przetrzymaniu lektury. A przecież to zawód spontaniczny i kreatywny. Dowodem tej kreatywności jest chociażby kolejny projekt zatytułowany "Książka żyje... Naprawdę!".

Pracownicy biblioteki wykonali go wspólnie z czytelnikami i profesjonalistami. Młodzież zaproszona została na warsztaty, w czasie których fotograf Hubert Kalinowski (autor poprzedniej sesji) oraz scenografka i kostiumografka Aleksandra Arabasz pomogli zaplanować sesję i wszystkie jej etapy, wliczając wykonanie całej charakteryzacji. Wspólna praca trwała niemal codziennie przez połowę wakacji, a biblioteka okazała się świetnym miejscem spotkań, pracownią artystyczną oraz studiem fotograficznym. W końcu młodzież wcieliła się w bohaterów ukochanych książek! Wernisaż prac spotkał się z ciepłym przyjęciem, co zainspirowało twórców do zorganizowania dłuższej wystawy.

Do 5 grudnia 2016 roku będziecie mogli podziwiać rezultaty sesji na wystawie, na której prócz galerii finałowych zdjęć znajdziecie fotorelację prezentującą projekt oraz elementy scenografii i kostiumów. Wystawa i sama akcja spotkały się z niezwykle pozytywnym odzewem mieszkańców Morąga oraz osób, które zetknęły się z nią tylko w social mediach. Pracownicy biblioteki z radością przyjęli te reakcje, a my - możemy cieszyć oczy wynikami ich pracy!

alicja

dziewczynka-z-zapalkami

harry-poter

kapturek

kopciuszek

krolewna-sniezka

WIĘCEJ ZNAJDZIECIE NA NASTĘPNEJ STRONIE!

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy