Ciekawostki

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych

Kolorowanki dla dorosłych to obecnie prawdziwy hit. Przoduje w nich dom wydawniczy Michael O'Mara Books. Wydają oni m.in. książeczki pełne wzornictwa utworzonego z egzotycznej roślinności i z innymi misternymi wzorami. Co ważne - adresują je do dorosłego czytelnika!

W przeciągu 20 lat pracy nie widziałem niczego podobnego. Kocham w tym to, że jest to takie powszechne zjawisko, we wszystkich dziedzinach życia i we wszystkich obszarach. (...) Wydawnictwo to przedsięwzięcie komercyjne, ale myślę, że robienie czegoś, co może przynieść trochę ciszy i spokoju, a także radości do ludzkiego życia… jest całkowicie nowym doświadczeniem” - oznajmił przedstawiciel firmy, ciesząc się sukcesem kolorowanej. A miał czym - zdarza się, że połowa toplisty Amazona to właśnie książeczki do kolorowania.

kolorwanka2

Samą modę zaś stworzyła Johanna Basford, publikując kolorowankę "Tajemniczy ogród". Po niej były kolejne, czyli "Zaczarowany las" oraz "Zaginiony ocean". Doczekały się one licznych wydań na całym świecie.

sherlockholmes

Nagle okazało się, że skoncentrowanie się nad kolorowanką ma działanie antystresowe i jest właśnie tym, czego potrzebowali zapracowani dorośli. Szybko okazało się jednak, że na skomplikowanych mandalach świat się nie kończy i ukazywać zaczęły się kolorowanki przedstawiające bohaterów ukochanych serii. "Gra o tron", "Harry Potter", "Doctor Who" czy "Sherlock Holmes" - każda z tych głośnych serii ma swoją książeczkę i pozwala fanom na nadanie ukochanemu uniwersum zupełnie nowych barw. Co ważne, mimo głośnych tytułów, popkulturalne kolorowanki wcale nie są droższe od ich "zwyczajnych" odpowiedników. Zapewniają kilkadziesiąt stron tej rozrywki.

gra_o_tron_ksiazka_do_kolorowania_zdjecie_instagram_1

kolorowanka2

Nowością na polskim rynku jest książeczka prezentująca Świat Dysku stworzony przez sir Terry'ego Pratchetta. Jeśli więc jesteście fanami Śmierci, który mówi WIELKIMI LITERAMI, Niani Ogg czy kapitana Marchewy, wiecie, co robić.

kolorowanka1swiatdyskukolorowanka

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy