Ekranizacje

Droga Królów Brandona Sandersona zostanie zekranizowana!

DMG Entertainment nabyło prawa licencyjne do uznanej serii książek fantasy Brandona Sandersona, „Cosmere”. Firma zobowiązała się do zainwestowania 270 milionów dolarów, które mają pokryć połowę sumy wymaganej do stworzenia trzech filmów z kanonu Sandersona. To jedna z największych umów tego rodzaju podpisanych w tym roku! DMG pobiło swoją ofertą wiele innych firm.

Książki z serii „Cosmere” to mieszanina sci-fi i fantasy, a ich akcja rozwija się w wielu różnych światach i okresach, jednak jednoczy je skomplikowany system magii, który zdecydowanie napędza całą fabułę. DMG planuje jak najszybciej zająć się adaptacją „Drogi Królów”, pierwszej części cyklu Archiwum Burzowego Światła. W tym celu zatrudniło scenarzystów Patricka Meltona i Marcusa Dunstana – ten sam duet odpowiada za filmy z serii „Piła”. Producentem został Dan Mintz z DMG, wraz z Sandersonem i Joshuą Bilmesem jako producentami wykonawczymi. DMG planuje też zekranizować pierwszą książkę z cyklu „Z mgły zrodzony”.

Książki Sandersona sprzedają się w milionach egzemplarzy, nic dziwnego więc, że w końcu ktoś postanowił nabyć prawa do ich ekranizacji.

„DMG jest wszystkim tym, czym globalne marki rozrywkowe wbudowujące się w filmową widownię z całego świata, a biblioteka Sandersona z obecnym i przyszłym materiałem zapewnia jedną z największych historii o bohaterach, jakie kiedykolwiek stworzono” – tłumaczy Mintz.

„Ci ludzie z DMG nie są tylko producentami czy fundatorami. To fani” – wyjaśnia autor. „Od naszego pierwszego spotkania wiedziałem, że rozumieją moją wizję i założenia Cosmere, więc byłem podekscytowany, pracując z nimi w przenoszeniu tej wizji uniwersum na ekran” – dodaje.

O samej książce Droga Królów:

Chirurg, zmuszony do porzucenia swej sztuki i zostania żołnierzem w najbardziej brutalnej wojnie od niepamiętnuch czasów. Skrytobójca, morderca, który płacze, kiedy zabija. Oszust, młoda kobieta, skrywajaca za płaszczem z kłamstw swoją prawdziwą naturę. Arcyksiążę, wojownik, owładnięty żądzą krwi. Świat może się zmienić. Ta czwórka jest kluczem do przyszłości. Jeden z nich może przynieść zbawienie. Drugi doprowadzi do zagłady.

„Książka mnie zachwyciła. Co jeszcze mógłbym powiedzieć.” Patrick Rothfuss

droga_krolow

 

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy