Ekranizacje

Wyciekła fabuła CAŁEGO siódmego sezonu Gry o tron!

Coś takiego niemal się nie zdarza – w sieci pojawiło się streszczenie całego siódmego sezonu “Gry o tron”. To oczywiście niesamowita gratka dla tych, którzy śledzą każdą informację związaną z fabułą i tragedia dla tych, którzy unikają spoilerów oraz dla twórców serialu.

UWAGA! Ponieważ poniżej opublikujemy informacje dotyczące poszczególnych odcinków, prosimy o nierozwijanie newsa osób, które wolą dowiedzieć się wszystkiego z ekranów.

Odcinek I
Biali Wędrowcy maszerują na południe w kierunku Muru. Bran przekracza Mur i spotyka się z Eddem. (Choć Bran był w studio wraz z innymi Starkami, to najwyraźniej w tym czasie kręcił ujęcia w Czarnym Zamku.)

Odcinek II
Jon otrzymuje kruka od Dany, wzywa ona wszystkich lordów Westeros. Jon i Davos decydują się odpowiedzieć na wezwanie, ponieważ potrzebują smoczego szkła ze Smoczej Skały. Jon powierza Sansie dowodzenie w Winterfell. Jon pozostawia Ducha w Winterfell, gdzie wilkor zostaje przez cały sezon.

Odcinek III
Jon i Davos przybywają na Smoczą Skałę. Tyrion spotyka się z nimi na plaży, a Dothrakowie przejmują ich statek. (Jon, Davos, Tyrion i Missandei byli widziani w czasie zdjęć na Bilbao – które powszechnie uważane jest za “oryginalną” Smoczą Skałę.) Tyrion prowadzi Jona i Davosa do Dany, po drodze spotykając Missandei i Szarego Robaka. W “sali tronowej” znajduje się wielu Dothraków. Dany spotyka się z Jonem i domaga się ugięcia kolan, czego on odmawia. Opowiada o Białych Wędrowcach, w co Dany nie wierzy. Tyrion zapewnia, że Jon nie jest szaleńcem. Davos próbuje wspomnieć o zmartwychwstaniu Jona, ale ten odsyła go. Dany czuje do Jona szacunek, ale on jej nie wierzy do końca. Bran przybywa do Winterfell, Meera wraca do domu.

Odcinek IV
Arya przybywa do Winterfell. (Arya była widziana na planie wraz z resztą Starków.)

Odcinek V
Sam opuszcza Stare Miasto i wraz z Gilly i małym Samem udaje się do Winterfell. Jorah spotyka się z Dany na Smoczej Skale. Jon otrzymuje kruka z informacją, że Bran i Arya są w Winterfell. Jaime, Bronn, Tyrion i Davos odbywają tajne spotkanie – Tyrion namawia do poddania się Dany, Jaime ignoruje to. Nie wiadomo, czy dzieje się to przed czy po zasadzce Dany na armię Lannisterów. Gendry przebywa w Królewskiej Przystani i wytwarza broń, zostaje odnaleziony przez Davosa. (Tyrion i Davos byli zauważeni w czasie kręcenia wspólnych scen wraz z łodzią opuszczającą plażę. Kolejna scena z udziałem łodzi zawierała udział Tyriona, Davosa oraz Gendry’ego.)

Odcinek VI
Ekipa podróżuje wspólnie do Wschodniej Strażnicy. Davos pozostaje w tyle, reszta rusza na polowanie na nieumarłych. Jon prowadzi małą grupę (on, Ogar, Beric, Thoros, Tormund, Jorah i Gendry), by złapać nieumarłego. Zostają zaatakowani przez armię Nocnego Króla. Niedźwiedź zabija Thorosa (powolna śmierć). (Powrót Thorosa został potwierdzony.) Zostają otoczeni na wyspie na zamarzniętym jeziorze i prawie pokonani, gdy pojawia się Dany ze smokami. Większość drużyny odlatuje z nią do Wschodniej Strażnicy, ale Jon zostaje z tyłu. Jon niemal ginie, ale Zimnoręki/Benjen przybywa i oddaje mu swojego konia oraz zostaje kontynuować walkę. Jon półżywy obserwuje Benjena walczącego z nieumarłymi. Viserion zostaje zabity i staje się rumakiem Nocnego Króla. Jon oznajmia Dany, że zrezygnuje z tytułu Króla Północy, jeśli ona i jej siły pomogą pokonać Białych Wędrowców. Ta scena jest prywatna.

Odcinek VII
Sansa skazuje Littlefingera na śmierć, Arya wykonuje wyrok. Cersei budzi się w zakrwawionym łożu, wygląda na to, że poroniła. Sam i Bran odkrywają pochodzenie Jona. Jest on Targaryenem o imieniu Aegon. Jon i Dany uprawiają seks na statku. Na końcu odcinku Mur upada – Nocny Król atakuje go dzięki Viserionowi, który zieje niebieskim płomieniem.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy