Aktualności

Thriller wojenny San Andreas autorstwa Alistaira MacLeana zostanie zekranizowany!

Utworzona niedawno firma Laurence’a Bowena, Dancing Ledge Productions nabyła prawa do adaptacji powieści bestsellerowego autora, Alistaira MacLeana. W ramach współpracy z wydawcą, HarperCollins, rozpocznie przygodę od przeniesienia na ekran powieści „San Andreas” – thrillera osadzonego w czasach II wojny światowej. Scenariuszem ma się zająć Tony Marchant.

Inne powieści MacLeana to między innymi „Działa Nawarony”, „Stacja arktyczna Zebra” czy „Tylko dla orłów”. Każda powieść ma zostać zaadaptowana jako cztero- bądź sześcioodcinkowy miniserial.

„Mamy szczęście, że żyjemy i pracujemy w złotej epoce telewizyjnego dramatu z ogromnym popytem na dobre adaptacje i wydarzenia telewizyjne. Wątpię, żeby w UK było dużo półek bez jakiegokolwiek thrillera Alistaria MacLeana, więc możliwość współpracy z HarperCollins w celu adaptacji części z nich jest niesamowicie ekscytująca. A jeżeli do tego miksu dodacie tak utalentowanego pisarza jak Tony Marchant, otrzymamy piękny, złożony emocjonalnie efekt przyprawiający o obgryzanie paznokci” – mówi Bowen. „Cieszymy się z możliwości współpracy z Dancing Ledge przy powoływaniu do życia fantastycznych opowieści Alistaira MacLeana oraz na udział nowej widowni.

„HarperCollins to wydawnictwo o bogatej i różnorodnej historii, a Maclean jest jednym z naszych najbardziej cenionych autorów. Jesteśmy zobowiązani zapewnić Was, że nasza marka nadal się będzie rozrastać i wciąż poszukujemy nowych sposobów na opowiedzenie klasycznych historii” – dodaje Katie Fulford, dyrektor projektów specjalnych z HarperCollins Publishers.

alistair-maclean

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy