Aktualności

Bookstagram, czyli książki na Insagramie #1

Już pięćset milionów użytkowników regularnie korzysta z aplikacji Instagram na całym świecie. Korzysta, a więc fotografuje, obrabia, przycina, dodaje filtry i opisy, taguje znajomych oraz oznacza hashtagami. W tym gronie nie brakuje miłośników książek oraz oficjalnych profili pisarzy i wydawców.

Poniżej prezentujemy pięć profili, które wydały mi się szczególnie interesujące. Jako że wybór jest całkowicie subiektywny, zachęcam Was do dzielenia się w komentarzach Waszymi typami. Niebawem przygotuję kolejne zestawienie miejsc na Instagramie, które warto odwiedzić 🙂

1. eviebookish


Blog na wskroś zagraniczny, ale prowadzony przez Polkę. Warto śledzić w poszukiwaniu nie tylko czytelniczych inspiracji. Zachwycające zdjęcia!

2. wydawnictwosqn


Jeżeli interesuje Was jak wygląda praca w wydawnictwie, warto śledzić ten profil. Ekipa wrzuca nie tylko zdjęcia książek, spotkań autorskich czy najnowszych premier, ale dużo smaczków z życia codziennego 🙂

3. jasperfforde


Jasper Fforde jest popularnym brytyjskim powieściopisarzem, znanym również w Polsce (który nota bene ma polskie korzenie!). Jego drugą pasją musi być fotografia, spójrzcie tylko na te zdjęcie. WOW!

4. swiatksiazki

Wydawnictwo Świat Książki i dużo zdjęć książek na instagramie! Piękne wizualnie, z ciekawymi tłami, czasami zabawnie, czasami poważnie. Oczywiście są tez pisarze, zdjęcia ze spotkań i nagrań wywiadów.


5. niestatystyczny


Last but not least. Profil niżej podpisanego niestatystycznego. Już teraz zachęcam do śledzenia mojego profilu i wskazania kierunku, w którym powinienem podążać 🙂 Chciałbym aby poza profilem na FB czy tą stroną, było to kolejne miejsce zaczepienia dla każdego czytelnika. Co powinienem zamieszczać na profilu? Więcej zdjęć książek, cytatów?

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy