Ekranizacje

Zwiastun ekranizacji Siedem minut po północy

"Siedem minut po północy" to powieść Patricka Nessa opowiadająca o dwunastoletnim Conorze wyśmiewanym przez rówieśników i opiekującym się schorowaną matką. Opowieść o stracie, wierze i odwadze.

Obecnie w ramach National Face Your Fears Day (Narodowy dzień mierzenia się z lękami) studio Focus Features rozpoczęło kampanię promocyjną ekranizacji tejże książki. Prapremiera odbędzie się w wybranych kinach 23 grudnia 2016 roku, a do szerszej dystrybucji film trafi 6 stycznia 2017.

Reżyseruje Juan Antonio Boayona na podstawie scenariusza samego NessaW obsadzie pojawią się Lewis MacDougall, Toby Kebbell, Sigourney Weaver oraz Geraldine Chaplin.

Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Josh. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Josh zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga Josha w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

 

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy