Aktualności Ekranizacje

Malowany Człowiek trafi na ekrany kin!

Spike Seldin i Hans Futterman nabyli prawa do ekranizacji powieści autorstwa Petera V. Bretta zatytułowanej “Malowany Człowiek”. Książka jest pierwszą częścią bestsellerowej serii Cyklu Demonicznego, która doczekała się tłumaczenia na ponad 25 języków. Za scenariusz odpowiedzialny będzie sam Brett.

"Malowany Człowiek" opowiada o odległej przyszłości, w której ludzki byt wisi na włosku, a mieszkańcy Ziemi muszą zmagać się z przerażającymi demonami, żądnymi krwi i pełnymi nienawiści. W pustce pojawia się promień nadziei, kiedy przybywa ktoś gotów nauczyć ludzkość walczyć z widmem wyginięcia.

“To bardzo duży materiał, z głęboką fabułą oraz urzekająco mroczną postacią w centrum” - oznajmił Seldin, prezes Atlas Comics.

Futterman dodał: “Peter stworzył świeże i nowe spojrzenie na przyszłość ludzkości, co szybko uplasowało go pośród największych talentów gatunku sci-fi/fantasy.”

Książka w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów!

Poniżej oficjalny opis książki:

Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Usiłują wymodlić dla siebie i najbliższych kolejny dzień życia. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań.

Rosną odległości między pustoszejącymi osadami. Wydaje się, że nikt ani nic nie zdoła powstrzymać otchłańców, kładąc tym samym kres zagładzie. W tym dogorywającym świecie dorasta troje młodych ludzi. Bohaterski Arlen, przekonany, że większym od nocnego zła przekleństwem jest strach przepełniający ludzkie serca. Leesha - jej życie zrujnowało jedno proste kłamstwo - nowicjuszka u starej zielarki, bardziej chyba przerażającej od krwiożerczych potworów. I Rojer, którego los na zawsze odmienił wędrowny minstrel, wygrywając mu na skrzypkach skoczną melodię.

Tych troje ma coś wspólnego - są uparci i przeczuwają, że prawda o świecie nie kończy się na tym, co im powiedziano. Czy odważą się jej poszukać, opuszczając chroniony runami azyl?

Może też zainteresują cię te tematy

 • mar­ci­n4511

  Jaka naj­bliz­sza przy­szłość ?

 • wrtp

  z tą przy­szło­ścią to nie­złe prze­gię­cie 😛 może autor arty­ku­łu powi­nien jed­nak prze­czy­tać książ­kę? 😀

  • FizyQ

   a nie jeste­śmy teraz przy­pad­kiem w “wie­ku nauki”? I tyl­ko cze­kać aż przyj­dą demo­ny 😉

   • wrtp

    nie­wąt­pli­wie :), ale naj­pierw cze­ka nas Metro 2033, potem czas na odbu­do­wę i dopie­ro potem demo­ny 😛

    • Nie­sta­ty­stycz­ny

     W sumie to nie prze­gię­cie, nie zna­my okre­su, a wie­le smacz­ków wła­śnie kie­ru­je nas ku temu, że to był świat roz­wi­nię­ty i uległ znisz­cze­niu 🙂

    • Ana

     jesz­cze zanim demo­ny, to jesz­cze się wci­śnie “zapo­mnia­ną księ­gę”…