Aktualności Ekranizacje

Malowany Człowiek trafi na ekrany kin!

Spike Seldin i Hans Futterman nabyli prawa do ekranizacji powieści autorstwa Petera V. Bretta zatytułowanej “Malowany Człowiek”. Książka jest pierwszą częścią bestsellerowej serii Cyklu Demonicznego, która doczekała się tłumaczenia na ponad 25 języków. Za scenariusz odpowiedzialny będzie sam Brett.

“Malowany Człowiek” opowiada o odległej przyszłości, w której ludzki byt wisi na włosku, a mieszkańcy Ziemi muszą zmagać się z przerażającymi demonami, żądnymi krwi i pełnymi nienawiści. W pustce pojawia się promień nadziei, kiedy przybywa ktoś gotów nauczyć ludzkość walczyć z widmem wyginięcia.

“To bardzo duży materiał, z głęboką fabułą oraz urzekająco mroczną postacią w centrum” – oznajmił Seldin, prezes Atlas Comics.

Futterman dodał: “Peter stworzył świeże i nowe spojrzenie na przyszłość ludzkości, co szybko uplasowało go pośród największych talentów gatunku sci-fi/fantasy.”

Książka w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów!

Poniżej oficjalny opis książki:

Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Usiłują wymodlić dla siebie i najbliższych kolejny dzień życia. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań.

Rosną odległości między pustoszejącymi osadami. Wydaje się, że nikt ani nic nie zdoła powstrzymać otchłańców, kładąc tym samym kres zagładzie. W tym dogorywającym świecie dorasta troje młodych ludzi. Bohaterski Arlen, przekonany, że większym od nocnego zła przekleństwem jest strach przepełniający ludzkie serca. Leesha – jej życie zrujnowało jedno proste kłamstwo – nowicjuszka u starej zielarki, bardziej chyba przerażającej od krwiożerczych potworów. I Rojer, którego los na zawsze odmienił wędrowny minstrel, wygrywając mu na skrzypkach skoczną melodię.

Tych troje ma coś wspólnego – są uparci i przeczuwają, że prawda o świecie nie kończy się na tym, co im powiedziano. Czy odważą się jej poszukać, opuszczając chroniony runami azyl?

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy

 • marcin4511

  Jaka najblizsza przyszłość ?

 • wrtp

  z tą przyszłością to niezłe przegięcie 😛 może autor artykułu powinien jednak przeczytać książkę? 😀

  • FizyQ

   a nie jesteśmy teraz przypadkiem w “wieku nauki”? I tylko czekać aż przyjdą demony 😉

   • wrtp

    niewątpliwie :), ale najpierw czeka nas Metro 2033, potem czas na odbudowę i dopiero potem demony 😛

    • Niestatystyczny

     W sumie to nie przegięcie, nie znamy okresu, a wiele smaczków właśnie kieruje nas ku temu, że to był świat rozwinięty i uległ zniszczeniu 🙂

    • Ana

     jeszcze zanim demony, to jeszcze się wciśnie “zapomnianą księgę”…