Aktualności

Darmowe książki do końca życia? To możliwe!

Jedna z londyńskich księgarni postanowiła spełnić marzenie każdego książkoholika! Chociaż na pierwszy rzut oka słowa „już nigdy nie kupię książki” brzmią tylko jak czcze obietnice każdego, kto kocha czytać, tak jednak w tym przypadku mają ukryte znaczenie, czy inaczej mówiąc, drugie dno. Księgarnia Heywood Hill, aby uczcić 80-lecie swojego istnienia, postanowiła ufundować któremuś ze swoich klientów nagrodę życia – zwycięzca będzie mógł do końca życia, raz w miesiącu, wybrać sobie z ich oferty jedną nowość wydawniczą – co ciekawe, dostarczona zostanie do każdego miejsca na świecie.


Aby wziąć udział w konkursie, należy nominować książkę, która znaczy dla Was jak najwięcej. Musi to być jednak tytuł angielski bądź książka, która została na ten język przetłumaczona; musi być wydana po roku 1936 (wtedy założono Heywood Hills). Karin Scherer, sprzedawczyni w księgarni uważa, że „dla zwycięzcy będzie to intelektualna podróż życia… Każdy czytelnik na całym świecie będzie chciał się dowiedzieć o tej zmieniającej życie nagrodzie. Ktokolwiek wygra pierwszą nagrodę, nie będzie musiał kupować już książek.”

Już nawet niektórzy autorzy oddali swoje nominacje, między innymi Kazuo Ishiguro, Donna Leon czy William Boyd. Ishiguro nominował „Diabły” Dostojewskiego, Leon „A Suitable Boy” Vikrama Setha, a Boyd „Pale Fire” Nabokova.

Brać udział można tutaj 😉

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy

  • Krytycznie

    Też tak chcę!