Aktualności

Coś dla fanów Harry‘ego Pottera, sprawdź swojego patronusa

Patronusy to niezwykle ważny element mitologii świata stworzonego przez J.K. Rowling w serii o Harrym Potterze. To niezwykle potężna emanacja pozytywnej energii tworzona dzięki zaawansowanej magii. Każdy czarodziej ma swojego własnego, unikalnego patronusa - przykładowo patronusem Harry'ego Pottera był jeleń, czyli zwierzę, w które potrafił przemieniać się jego ojciec, zaś patronusem Dolores Umbridge uwielbiającej kiczowate dekoracje był mały kot.

W serwisie Pottermore opublikowano oficjalny quiz uzupełniony animacjami pozwalający określić, jak wyglądałby patrous użytkownika. Nie wiadomo jeszcze, jaka liczba stworzeń pojawi się w odpowiedziach, ale są już osoby, które dowiedziały się, że reprezentuje je jeleń, morświn niedźwiedź, gryf, jednorożec, kos czy japoński smok przypominający ptaka, czyli okkami.

Sama J.K. Rowling wyznała, że jej patronusem okazała się czapla. Zaklęciem przywołującym patronusa jest: Expecto Patronum! Patronus odpędza zło (przede wszystkim dementorów, czyli istoty zdolne wyssać duszę człowieka), a także może przekazywać informacje na odległość.

wilk

dolfin

 

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy

  • Nie­sta­ty­stycz­ny

    Bigiel u mnie 😀