Aktualności

Kod Leonarda da Vinci w wersji Young Adult trafił do księgarń

Dan Brown wydał skróconą wersję swojej bestsellerowej powieści, „Kod Leonarda da Vinci”. Jest ona skierowana na rynek powieści Young Adult i przeznaczona jest dla wszystkich czytelników powyżej 13 roku życia. Książka została wydana przez Penguin Random House UK.

Fabuła pozostaje wierna oryginałowi, ale nieco uszczuplona. Premiera wersji papierowej i ebooka miała miejsce 13 września. Ruch ten prawdopodobnie jest efektem tego, że serie takie jak „Harry Potter” czy „Dary Anioła” uświadomiły wydawcom, że młodzi czytelnicy nie mają problemu z sięganiem po grubsze powieści czy cykle.

- Od czasu adaptacji „Kodu Leonarda da Vinci” mam szczerą nadzieję, że wywołuje ona u młodych dorosłych ten sam dreszczyk emocji, który ja odczuwam, gdy poznaję ukrytą historię i tajemnicę świata, w którym żyję. – komentuje Brown.

- Jesteśmy zadowoleni, że skrócona wersja umożliwi młodym dorosłym czerpać większą przyjemność z międzynarodowego bestsellera Dana Browna, który jest pełen fascynujących treści historycznych i mądrej tajemnicy łamania kodu. – mówi Shannon Cullen, dyrektor Penguin Random House Children w Anglii.

Da Vinci Code_approved.indd

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy