Konkursy

Wygraj książkę Ślady autorstwa Jakuba Małeckiego! (rozwiązany)

Strona Niestatystyczny.pl ruszyła! Z tej okazji mam dla Was konkurs, do wygrania są trzy egzemplarze książki Ślady Jakuba Małeckiego od wydawnictwa SQN.

Konkurs potrwa do poniedziałku (3 października), a na Wasze odpowiedzi czekamy w komentarzach! Szczegóły poniżej 😉

Teraz czas na parę słów o nagrodzie:

“Ślady” Jakuba Małeckiego to wielobarwny i zaskakujący kalejdoskop ludzkich życiorysów.

Koniec świata za każdym razem wygląda inaczej. Jest pędzącą kulą, błyskiem szkła, odgłosem pukania do drzwi. Czasami nadchodzi w huku. Czasami cicho krąży wokół stołu.

Tadeusz Markiewicz ginie na wojnie, ale nie umiera cały. Pada na ziemię z rowerwaną głową, aby od tej pory trwać w życiach innych. Jego daleka krewna, Bożena Czerska, zostaje po wojnie światowej sławy modelką i uciekając przed samą sobą, odciska ślad na każdym, kogo spotka. Jej ojciec, Ludwik, każdego dnia budzi się, nie wiedząc kim jest, a jednak próbuje być kimś. Kolejne życiorysy przeplatają się coraz gęściej, tworząc niepokojącą mozaikę radości, tęsknoty i strachu.

Wojna, miłość, szaleństwo i wspomnienia. Mordercy, kochankowie, ofiary i szaleńcy. Kryminaliści, muzykanci, żołnierze oraz gwiazdy ekranu. Ludzie z wielkimi marzeniami i przeszłością, o której chcieliby zapomnieć. Ci, którzy żyją tylko w połowie i ci, którzy chcą żyć wiele razy.

A pośród nich coś, o czym żaden z nich nie ma pojęcia.

 

Zasady konkursu:

W komentarzu pod tym tekstem napiszcie dlaczego chcecie otrzymać tę książkę, trzy odpowiedzi zostaną wybrane i nagrodzone.
Na komentarze macie czas do 3 października.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa SQN

Zwycięskie komentarze zostaną skomentowane przez nas z prośbą o adres w ciągu 7 dni od zakończenia zabawy 🙂

 

slady-front_1500px

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy

 • Dawid

  Dlaczego chciałbym ją otrzymać? Uważam, że Polacy nie gęsi i swój język mają – z tego też powodu stawiam na literaturę polską. Bardzo fajnie byłoby powiększyć ten zbiór literatury o kolejną polską książkę. Dodatkowo nie miałem okazji zapoznać się z twórczością Jakuba Małeckiego i być może jest to jedyna okazja, aby to nadrobić. No i oczywiście mam okropną chęć na tę pozycję 🙂

  Pozdrawiam,
  Dawid

 • Weronika Sochaczewska

  Chciałabym ją otrzymać ponieważ
  fascynuje mnie koniec świata i chciałbym zobaczyć jak Jakub Małecki chcę nam to przedstawić. Już po tym wstępie chcę więcej! Więc byłabym bardzo miłe zaskoczona jeżeli to do mnie by przyszła ta ksiązunia ;D
  Pozdrawiam i życzę rozwoju chyba jedynej przydatnej strony w internecie 😉
  weronikasochaczewska13@gmail.com

 • Urszula

  Chciałabym otrzymać tę książkę, ponieważ pragnę ją przeczytać i się z nią zapoznać. 😉 A sądząc po przeczytanym fragmencie będzie porywająca, bardzo interesująca i nie będę mogła się od niej oderwać! Zaciekawił mnie fakt przeplatajacych się życiorysów, a także wspomnienie końca świata i kryminalistów. Myślę, że będzie to pozycja inna niż wszystkie.

 • Erato Czyta

  Mimo, że wiodę interesujące życie i nie narzekam na nudę zawsze intrygowały mnie przygody i doświadczenia innych osób. Uwielbiam gdy mogę wkroczyć chociaż w minimalnym stopniu do czyjegoś świata i uświadczyć całkowicie innego życia niż to, które wiodę sama- obojętnie czy ten świat oferuje mi dobre czy też złe rzeczy, najważniejsze, że mogę z niego wyciągnąć naukę na przyszłość.
  Myślę, że “Ślady” Jakuba Małeckiego będą idealną lekturą, która pozwoli mi poznać nowe historie innych ludzi.

 • Marcin Sharn Byrski

  Ponieważ uwielbiam Małeckiego od samego początku, od jego kroków w antologii Red Horse’a, poprzez debiutanckie Błędy, Przemytnika cudów i kolejne powieści pojawiające się na rynku nakładem różnych wydawnictw. Małecki ryje beret niezależnie od tego, czy jest to horror, czy (nie)zwykła powieść obyczajowa, a czytelnik wierci się niespokojnie strona po stronie, zaprzątając sobie głowę losami bohaterów i gryząc z nerwów paznokcie. Po lekturze zaś trudno znaleźć sobie miejsce i dojść do siebie.

 • Dominika Pacyna

  ..ponieważ zaczyna się jesień, idealne wieczory na to, by usiąść w miękkim fotelu, mając do towarzystwa duży kubek mocnej herbaty z cytryną i jeszcze mocniejszą lekturę w ręce..a ta książka zdaje się być baaaardzo mocną.. I dlatego, że jestem na etapie odkrywania polskich pisarzy- pozwólcie mi proszę poznać Pana Małeckiego, mam wrażenie, że jest duża szansa na piękną przyjaźń 🙂

 • Anu lka

  by się przekonać czy jest równie przereklamowana jakDygot.

 • Donata Bosak

  Chcę przeczytać i sprawdzić czy odnajde w niej po części i mój wlasny życiorys…życie bywa przewrotne!

 • kingkongog

  Czemu chciałabym zobaczyć “Ślady” w swojej biblioteczce? Bo przeżyłam już jeden koniec świata i nie potrafię się pogodzić z jego konsekwencjami. Chciałabym sprawdzić, czy autor zgadza się z powiedzeniem: coś się kończy, coś się zaczyna i jak je realizuje.

 • Monika Ł

  Chciałabym otrzymać tę książkę, ponieważ ja – kiedyś stroniąca od polskich autorów – od pewnego czasu poznaję rodzimą literaturę. Nie miałam jeszcze styczności z twórczością Jakuba Małeckiego i nie ukrywam, że “Ślady” to pozycja pożądana w mojej biblioteczce. Byłaby to również świetna odskocznia od lektur szkolnych, których w klasie maturalnej mam naprawdę wiele.

 • Małgosia Xxookds

  Chciałabym otrzymać książkę ,,Ślady”, ponieważ interesuje mnie co według innych ludzi może być ,,ich” końcem świata. Wbrew przekonaniu wielu osób koniec świata nie musi być wielkim wybuchem niszczącym Ziemię. Dla jednego może to być zwolnienie z pracy, dla innego zaś zdrada najukochańszej osoby, kolejny będzie uważał, że końcem świata jest jego bankructwo. Jestem tak bardzo ciekawa jak postrzega koniec Jakub Małecki, ,,Błędy” zrobiły na mnie ogromne wrażenie 🙂

 • Lelyja

  Śledzę karierę Kuby Małeckiego od początku, czyli od momentu, gdy był świetnym debiutantem (“Błędy”) i gdy wydawał kolejne coraz lepsze książki. Wierzę, że kiedyś stanie się głosem pokolenia, ponieważ chłopak ma naprawdę coś ważnego do powiedzenia i wspaniale wykorzystuje swój talent. Przy okazji wyróżnia go skromność i pracowitość, to się ceni.

 • Asia

  Przyznaję, że jeszcze nie rozpoczęłam przygody z twórczością Małeckiego. Zaczarowała mnie natomiast okładka widziana na żywo, intrygujący opis. Jeśli dostałabym tą książkę, na pewno natychmiast zaparzyłabym dobrą kawę, usiadła na fotelu przy oknie i dała się porwać nowej, jeszcze nieznanej prozie. Może to właśnie dzięki tej książce, dzięki Wam, poznał swojego nowego ulubionego autora!

 • Niestatystyczny

  Skomentowałem osoby które wygrały, gratuluję! Konkurs zakończony!

  Ruszył też nowy!
  http://niestatystyczny.pl/2016/10/03/konkurs-do-wygrania-ksiazka-floyd-mayweather-najdrozsze-piesci-swiata/